KOCAELİ DARICA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 76 proje Arasında ilk 7 Proje Arasında Darıca Aslan Çimento MTAL

Tübitak 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri  Yarışmasında  76 proje Arasında ilk 7 Proje Arasında Darıca  Aslan Çimento MTAL

Katı atık olarak nitelendirilen turunçgil kabuklarında antioksidan özelliği en fazla olan limon kabuğu yağı ve greyfurt kabuğu yağından faydalanarak ayçiçeği yağı ve mısırözü yağının oksidasyonunun geciktirilmesi ve raf ömrünün uzatılması için kullanılması, bunun sonucu olarak sağlık, çevre ve ekonomiye katkı sağlamak için Darıca Aslan Çimento MTAL Kimya Bölümü Anadolu Teknik Programı öğrencilerinden Ebru YILDIRIM ve Mehmet Yunus ÖZDEMİR, Kimya öğretmeni İlknur BOLU danışmanlığında Tübitak 49. Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında 76 proje arasından ilk 7 proje içerisine girmişlerdir. Kocaeli bölgesinden Kimya Alanında Özel ENKA teknik okulları ve Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk aşamayı geçip İstanbul/Asya bölge sergisine davet edilmişler, okulumuzu ve ilçemizi temsil etmişlerdir.

Ayrıca; 1. OKSEF( Oğuzhan Education – Karademir Science Energy Engineering Fair) Uluslar arası araştırma projeleri yarışmasına Türkiye çapında ilk 24 proje içerisine seçilip İzmir’e davet edilmişlerdir. Projeleri akademik jürilerin değerlendirilmesi sonucunda finalist olarak seçilmişir. İzmir- Çeşme’da Darıca’mızı temsil edeceklerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Oğuz okulumuzun öğretmen ve öğrencilerini tebrik edip başarılarının devamını diledi.

 

 

08-06-201808-06-2018

Kazım Karabekir Mahallesi Şehit Zafer Tuygun Sokak No.8 41700 Darıca/KOCAELİ - 0262 745 76 28 0262 745 76 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.