KOCAELİ DARICA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORMAN ÖĞRETİYOR BEN KEŞFEDİYORUM TÜBİTAK 4004

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde proje ekibimiz tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 'Orman Öğretiyor Ben Keşfediyorum' projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edilmiştir.
ORMAN ÖĞRETİYOR BEN KEŞFEDİYORUM TÜBİTAK 4004

     Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde proje ekibimiz tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 'Orman Öğretiyor Ben Keşfediyorum' projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edilmiştir.

     Projemizin amacı 48-66 aylık erken çocukluk dönemi çocuklarına yönelik çocukların yaparak yaşayarak öğrenmesini, ormandaki ekolojik sisteme ve doğal yaşama ilişkin farkındalığını arttırmasını, okulöncesi öğretmenlerinde doğada eğitime karşı farkındalık kazandırmak, öğretmenlerin ve etkinliklerinde daha fazla doğayı işe koşmalarını sağlamaktır. Projemizin hedef kitlesi ise Kocaeli ili Darıca ilçesinde görev yapan Okul Öncesi öğretmenleri ve Okulöncesi eğitim kurumuna devam eden çocuklar oluşturmaktadır. Proje kapsamında 10 okulöncesi öğretmeniyle çalışmalar yürütülecektir. Öğretmenler için oluşturulan atölye çalışmaları iki gün TOBY oyuncak atölyesinde bir gün ise Darıca Millet Bahçesi olmak üzere üç gün atölye çalışması gerçekleşecektir. Buna Ek olarak atölye çalışması gerçekleştirilen 10 Okul Öncesi Öğretmenin sınıflarıyla Darıca Millet Bahçesinde 1 gün geçirilerek planlanan etkinlikler uygulanacaktır. Proje sürecinde 1 sürekli okulöncesi grubuyla ise planlanan etkinlikler Gebze Teknik Üniversitesi Kampüsünde uygulanacaktır. . Proje etkinlikleri ve uygulamaları boyunca öğretmenlerin ve öğrencilerin doğaya bağlılık ve biyofili düzeyleri proje uzmanları ve eğitmenler tarafından yapılacak ön ve son testler ile takip edilecektir. Proje başlangıcında ve bitiminde yapılacak ölçekler sayesinde projenin katılımcılara sağlayacağı kazanımlar ve bu projenin amacına ulaşma düzeyi değerlendirilecektir. Proje sonunda ilçedeki tüm Okul Öncesi öğretmenlerine proje süreci ve çıktılarının aktarıldığı bir seminer verilecektir.

PROJE ETKİNLİK TAKVİMİ

 

7-9 Eylül 2020 Öğretmenlerin Başvurularının Alınması

14-17 Eylül 2020 Öğretmen Eğitimleri, Doğa Atölyeleri

1 Ekim 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasında okulöncesi sınıfa devam eden çocukların doğa eğitimi ( 10 farklı grup farklı günlerde doğa eğitimine katılacaktır.)

Proje Semineri 2021 Ocak ayı içinde planlanacaktır.

 

Doğa ve çocuklara olan hassasiyetleriyle projemize destek veren tüm kurum ve kişilere teşekkürü borç biliriz.

Kazım Karabekir Mahallesi Şehit Zafer Tuygun Sokak No.8 41700 Darıca/KOCAELİ - 0262 745 76 28 0262 745 76 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.