KOCAELİ DARICA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZİ ÖZEL MTSK HİZMET İÇİ EĞİTİMİNE ALINDILAR

İlçemizde Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) Direksiyon Uygulama sınavlarında görev alan 184 öğretmene, Milli  Eğitim  Bakanlığının yayınladığı yeni yönetmelik ve yönerge  doğrultusunda 12 saatlik Hizmet İçi eğitim verildi.
ÖĞRETMENLERİMİZİ ÖZEL MTSK HİZMET İÇİ EĞİTİMİNE ALINDILAR

 

           Aslan Çimento ilkokulunda  ve  Gökşen Mustafa Yücel Anadolu  Lisesinde 30’ar kişilik     gruplar halinde  verilen ve  eğitim  yöneticiliğini  Özel Öğretim Kurumlarından Sorumlu Şube Müdürü         Veysi Gültekin’in yaptığı eğitimde;  öğretmenlere, yayınlanan yeni yönetmelik ve yönergedeki değişiklikler   ile   uygulama   sınavlarında   uygulanacak   kurallar   anlatıldı.

         Sekiz  saati  teorik, dört saati araç  başında  uygulamalı olmak  üzere 12 saatlik  eğitimde; öğretmenlere Ölçme ve değerlendirme, trafik kuralları ve trafik mevzuatı, sınavda  uygulanan EK-3    ve EK-4 formlarının tanıtımı ile araç tanıma ve kullanma, sınav güzergahında muhtelif  senaryolar üzerinde çalışarak kişinin sınav esnasında müdahale kabiliyetini artırmaya yönelik eğitimler  verildi. Öğretmenler bu hizmet içi eğitimden sonra uygulamalı sınava alınacaklar. Sınavı geçen öğretmenlere “Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Uygulama Sınav Sorumlusu Hizmet İçi Eğitim Tamamlama Belgesi” verilecek. Geçemeyen öğretmenler, direksiyon sınavlarında görev alamayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz: Bakanlığımızın ilgi yazılı emirleri doğrultusunda ilçe olarak yaptığımız bu hizmet içi eğitim semineri ile MTSK uygulama sınavı değerlendirme komisyonlarında  görev alan öğretmenlerimizin eğitimini önemsedik. Toplamda 12 saatlik bir program uyguladık. Özellikle dört saatlik uygulamalı eğitim için sürücü kurslarımızın da desteğini alarak usta öğreticiler nezaretinde öğretmenlerimizin sınav aracına hakimiyet becerilerini ve muhtelif senaryolar üzerinde müdahale reflekslerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıldı. Şimdi hizmet içi eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımızı ayrıca uygulamalı sınava tabi tutacağız. Sınavda başarılı olan arkadaşlarımızı sonraki sınav komisyonlarında görevlendireceğiz. Amacımız; sürücü kurslarının kursiyerleri iyi bir eğitimden geçirmesi ve ilçe olarak yapacağımız uygulama sınavına hazır hale getirmesi ve  İlçe Milli Eğitim olarak bizlerinde eğitimden geçirdiğimiz, uygulama sınavlarında görev alacak arkadaşlarımızın değerlendirmelerini iyi yapmalarını sağlamak ve hak eden kursiyere ehliyet vermek. Özetle, iyi bir eğitim sonucunda  hak edenin ehliyet aldığı, trafik kazalarının olmadığı, kişi ve kurumlarının görevlerini hassasiyetle yaptığı sonuçtan da herkesin memnuniyet duyduğu bu  MTSK sınav sürecini yürütmeyi hedefliyoruz.

 

25-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-2016

Kazım Karabekir Mahallesi Şehit Zafer Tuygun Sokak No.8 41700 Darıca/KOCAELİ - 0262 745 76 28 0262 745 76 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.