KOCAELİ DARICA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslan Çimento Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kitap Fuarında

Aslan Çimento Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kitap Fuarında

Darıca’nın ve Bölgenin en köklü okullarından biri olan Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim veren Matbaa Teknolojileri Alanı uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Matbaa Teknolojileri Alanı her geçen gün teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla değişmektedir. Bu değişim kaliteli eğitimci kadromuzla öğretim programlarına yansıtılmakta ve gelişmelere sürekli olarak takip edilmektedir. Okulumuzda görev alan tecrübeli 13 öğretmenimiz sektörle iş birliği içerisinde 250 yi aşkın öğrenciye eğitim öğretim vermektedir. Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olan Kocaeli´nin matbaa sektöründe kalifiye eleman ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaktadır. Matbaa Teknolojileri Alanı içerisinde yer alan baskı öncesi, ofset baskı, serigrafi baskı ve baskı sonrası dalları matbaa sektörünün her alanına yönelik eleman yetiştirmektedir.  Okulumuzun değişen yönetim kadrosunun vermiş olduğu destekle döner sermaye aktif hale getirilmiştir. Döner sermaye kapsamında okulumuz bünyesinde kartvizit, katalog, davetiye, föy, el ilanı, broşür, dosya, şapka, kupa, kalem, saat, karne,  tişört vb. birçok ürün baskıları yapılmaktadır. Bu sayede İzmit bölgesinde yer alan matbaa sektörünün içerisinde daha etkin konuma gelmiştir. Sektör- eğitim öğretim birliği sağlanmış ve her geçen gün daha da gelişmektedir. 2014-2015, 2015-2016 eğitim öğretim yıllarında gerçekleşen 7. Ve 8. Kocaeli Kitap Fuarlarında Matbaa Teknolojileri Alanı olarak okulumuzu en iyi şekilde temsil etmekteyiz. 14-22 Mayıs tarihlerinde devam etmekte olan 8. Kocaeli Kitap Fuarında C Salon 73 nolu stantta matbaa öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte kupa, puzzle, tişört, şapka, puzzle gibi ürünlerin baskısını gerçekleştirip fuarın ilgi çeken stantlarından biri konumundayız.

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail OĞUZ, Darıca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alparslan ŞAHİN,Darıca Fen Lisesi müdürü Sayın İbrahim BALKAYA, Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi müdürü Sayın Osman TAŞKIN ve Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Sayın Küçük Mehmet GÜL, öğretmenlerimizi fuar standında ziyaret etmiş ve başarılarını kutlamışlardır. İki yıldır kitap fuarına katılım konusunda öğretmenlerimizi desteklediklerini belirten Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail OĞUZ, öğretmenlerimizi gayreti ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etmiş ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirmişlerdir.

20-05-201620-05-201620-05-2016

Kazım Karabekir Mahallesi Şehit Zafer Tuygun Sokak No.8 41700 Darıca/KOCAELİ - 0262 745 76 28 0262 745 76 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.